Maintenance dny

Sem hláste všetky chyby, ktoré nájdete na našom servery. Taktiež sa môžete spýtať ak niečo neviete
SNiP
Nightmare

Tue Jan 29, 2019 3:21 pm

Zdar...

Dnes jsem radne vytocen z mistniho pristupu admin tymu a rad bych navrhl lepsi reseni do budoucna.

O co jde?
Nahodne neplanovane zmeny, co podstatne ovlivnuji nastaveni serveru a potazmo hru jako takovou (sila monster, exp/moba, dropy atd. atd.).

Proc je to problem?
Predpokladam, ze odpoved na tuto otazku je jasna... Nikdo nema rad, kdyz se urci pravidla hry a posleze se meni v prubehu. Je jasne, ze hra nebude nikdy dokonala a udrzba je nutna, aby byl zapezpecen hladky chod, v cemz obcas spocivaji i intruzivni zmeny. Nicmene pokud chcete, aby vas lide brali profesionalne a s respektem, tak prece neni problem se domluvit a hlasit takove veci s predcasem a ne si jen tak nahodne prekopat ze dne na den nastaveni bez jedineho slova hracum.

Jake je reseni?
1) Change log! V prvni rade by kazda zmena mela byt striktne dokumentovana, protoze i male veci mohou ovlivnit hracum hru. Kazdeho zajima prece neco jineho. Me muze byt jedno, ze v novem klientu bude legendary set ruzovy, ale nekoho to treba muze pohorsit... :?
Change log jak uz mi bylo receno existuje na discordu ( https://discordapp.com/channels/5069465 ... 5428372491 ), ale rozhodne neni kompletni a neni to zrovna velka pomoc v tomto pripade. Pointa je vedet zasadni zmeny s predstihem a ne az pote, co jsou implementovany...

2) Tim navazuji na druhy bod - hlasit, hlasit, HLASIT!!! Komunikovat hracum vse podstatne pekne s predstihem. Napadlo me, co takhle zavest jednou, dvakrat do tydne "maintenance" okno (predurceny den/cas), kdy se budou vsechny podstatne zmeny implementovat pote, co budou predem zahlaseny v prubehu tydne? Vyjimkou by byly veci jako bug fix, rychla zaplata game breaking problemu apod. Nicmene i to neni problem napsat do hry, na forko, na chat, discord atd. at se informace dostane co nejvice lidem...

3) Opet ta komunikace, jeste na to navazu. Pokud se jedna o zasadni zmeny, ktere ovlivni chod a budoucnost serveru (byt to treba tak zprvu nevypada), tak zkusit nejdrive zjistit nazory stavajici hracske zakladny a az pote jednat na zaklade vysledku. Prece jen, pro koho ten server spravujete? Predpokladam, ze se nejedna pouze o vase herni chary (pokud nejake jsou)..

Slova zaverem:
Jsem velmi zklamany z pristupu, ktery mi byl jasne predveden. Za sebe musim rict, ze jsem do hry uz vlozil nemale penize a takoveto jednani mi prijde jako plivnuti do tvare. Pokud to bude nadale pokracovat, hodlam prehodnotit donate system a popripade take svou budouci ucast na serveru. Doufam, ze se z chyb hodlate poucit a zacit jednat s hraci ferove a profesionalne. Rikal jsem to nekolikrat a rikam to znovu - v momente, kdy se zacne jednat o penize, tak se nastoli uplne jina ocekavani a vztah zakaznik vs. prodejce/poskytovatel. Apeluji na vas, abyste udelali vse pro to si tu sve zakazniky udrzet.

Diky,
S pozdravem snip
Ajko
Admin

Tue Jan 29, 2019 4:09 pm

Ahoj,

chanelog na discordu funguje tak, jako má. To, že tam nejsou nějaké věci je proto, protože zbytek věcí je ve velkém UPDATE na webu a fórum - hlášené dopředu.

Okamžité změny jsou tehdy, pokud se najde průšvih jako spot se 12 příšery, nebo jejich malé HP.
- je to chyba naše, však pokud člověk toho využívá, musí počítat s nápravou na optimální nastavení buď příšer, spotů, nebo čehokoli jiného
- sám si nahlásil jeden spot, který jsem opravil a přesunul ses na další úplně stejný, protože jsem ještě neodstranil random moby z celé mapě

Pokud si expil v silnější mapě a využíval si na to /offlevel tak to že někdo má VIP na to vliv nemá. Všichni by měli mít v tomto případě stejné podmínky. Takže pokud je spot špatný, opraví se i kdyby tam měl expit kdokoliv.

Jak jsem ale řekl, naše chyba že to tam bylo a uděláme vše proto, aby se to už nestalo a nikdo nemusel být nervní že se opravil spot tak, jako má být a má menší expy než na mapu, na kterou má příslušný res.

Takže se omlouvám za nedopatření

S pozdravem
Image
SNiP
Nightmare

Tue Jan 29, 2019 4:25 pm

Ajko wrote:
Tue Jan 29, 2019 4:09 pm
Ahoj,

chanelog na discordu funguje tak, jako má. To, že tam nejsou nějaké věci je proto, protože zbytek věcí je ve velkém UPDATE na webu a fórum - hlášené dopředu.

Okamžité změny jsou tehdy, pokud se najde průšvih jako spot se 12 příšery, nebo jejich malé HP.
- je to chyba naše, však pokud člověk toho využívá, musí počítat s nápravou na optimální nastavení buď příšer, spotů, nebo čehokoli jiného
- sám si nahlásil jeden spot, který jsem opravil a přesunul ses na další úplně stejný, protože jsem ještě neodstranil random moby z celé mapy

Pokud si expil v silnější mapě a využíval si na to /offlevel tak to že někdo má VIP na to vliv nemá. Všichni by měli mít v tomto případě stejné podmínky. Takže pokud je spot špatný, opraví se i kdyby tam měl expit kdokoliv.

Jak jsem ale řekl, naše chyba že to tam bylo a uděláme vše proto, aby se to už nestalo a nikdo nemusel být nervní že se opravil spot tak, jako má být a má menší expy než na mapu, na kterou má příslušný res.

Takže se omlouvám za nedopatření

S pozdravem
Cau Ajko...

- Kde je v changelogu na discordu dnesni uprava expu, mobu v acheronu???
- Okamzite zmeny v ramci pruseru beru, kde je ohlasena ta okamzita zmena??? Rekl ji nekdo aspon trochu predem?
- Ano, je to vase chyba. Hlaseno vse bylo. Se spoty na me vubec nic takoveho nezkousej. Sam moc dobre vis, ze hned prvni den jsem za tebou sel a prednesl obavy z nastaveni expu, vyuziti offlevelu + ten pocet mobu na fleku. Dokonce jsem mel tu slusnost, ze jsme se vypakovali a sli jinam a zadal jsem opakovane, abych byl informovan az to bude opraveno, abychom flek neztratili a mohli tam jit expit po prenastaveni!!! (mezitim tam vsak uz zacala expit jina nejmenovana parta bez toho, aniz by probehla nejaka oprava.... takze jasne ze jsme sli na jiny flek?!? kam jsme asi meli jit??)
- Neni muj problem pokud je nastaveni cele mapy v haji. To uz je celkem varovny signal, kdyz clovek dojde a upozorni na jeden flek, ze by mozna bylo vhodne projit i vsechny ostatni? Uprimne nepocital jsem to, ale nebyl tam zadny extremni pripad, jako u toho prvniho.

Mohl jsem tak byt k***t a nerict vubec nic a potichu si hledet sveho, jako spousta ostatnich. Misto toho jsem se snazil byt ferovy a vyjit vstric, aby tu nebyl zadny game breaking pruser do budoucna. Vsechny obavy jsem zduraznil s predstihem a zadne napravne kroky nenastaly ani po temer pul dennim cekani krom upravy spawnu, tudiz jsme to brali tak, ze zbytek je ok. A najednou znicehonic kdyz mam zakempeno na exp a nemam cas se tomu venovat se provede zmena, co mi usekne exp na cca 1/2 - 1/3. Jaky z toho pak muzu mit pocit?

Tak budte prosim soudni a nehazejte hracum klacky pod nohy, kdyz vam natahnou pomocnou ruku, coz?

Diky.
Ajko
Admin

Tue Jan 29, 2019 4:32 pm

Nevím, zda hraješ hru po prvé (zřejmě ne), ale pokud se najde razantní chyba ve hře jako více mobů na spotu a nebo 2x větší exp za příšeru tak nikdo nedojde do hry a neřekne pardon, za 24h bude úprava mobů tam a tam. Co se stane?
Všichni tam půjdou, logicky. Takže takové změny se provádí okamžitě.

Na zbytek si přečti můj první komentář a dostaneš odpověď.
Image
INTOX
Genocider

Tue Jan 29, 2019 4:33 pm

Změny by se hlásit měly, i kdyby to byly rychlokvašky opravy. Udržuje to čistý vzduch a transparentnost serveru.

Zase ale na druhou stranu je škoda, že zkušený hráč jako je SNIP objeví očividnou chybu v nastavení a jen se ji snaží využít ve svůj prospěch. Takže rychlá oprava je na místě.
Na jiném serveru... či v jiné hře je za zneužití exploitu a nebo vědomého využití špatného nastavení, chyby... chill ban... dostaneš na pár dni pauzu na ponaučení.
Taky tyhle věci nepomůžou pověsti.... přece jen "napráskal si resy na buglym spotu" a už to neodpářeš, že fér prostě nehraješ.

A k admin teamu.... je tu 7 členej GM team... at si 2 borci vezmou GMka.. a prolezou lokace... všecky spoty... jestli jsou ok.... tohle je v rámci testování základní věc a určitě to nezabere tolik času... server se pak vyhne zlé krvi.
MuOnline 2019 - zapneš MuHelper - /offlevel - reset - přidělit body -vyhazet bordel - >>repeat till FR :roll:
Ajko
Admin

Tue Jan 29, 2019 4:35 pm

INTOX wrote:
Změny by se hlásit měly, i kdyby to byly rychlokvašky opravy. Udržuje to čistý vzduch a transparentnost serveru.

Zase ale na druhou stranu je škoda, že zkušený hráč jako je SNIP objeví očividnou chybu v nastavení a jen se ji snaží využít ve svůj prospěch. Takže rychlá oprava je na místě.
Na jiném serveru... či v jiné hře je za zneužití exploitu a nebo vědomého využití špatného nastavení, chyby... chill ban... dostaneš na pár dni pauzu na ponaučení.
Taky tyhle věci nepomůžou pověsti.... přece jen "napráskal si resy na buglym spotu" a už to neodpářeš, že fér prostě nehraješ.

A k admin teamu.... je tu 7 členej GM team... at si 2 borci vezmou GMka.. a prolezou lokace... všecky spoty... jestli jsou ok.... tohle je v rámci testování základní věc a určitě to nezabere tolik času... server se pak vyhne zlé krvi.

Nemyslím si, že to byl SNiPův záměr.

Jak jsem řekl, první spot nahlásil a má chyba byla že jsem v ten moment neudělal zbytek.

Takže toto obviněný vůči SNiPovi není zcela korektní.
Image
INTOX
Genocider

Tue Jan 29, 2019 4:45 pm

Ajko wrote:
Tue Jan 29, 2019 4:35 pm
INTOX wrote:

Nemyslím si, že to byl SNiPův záměr.

Jak jsem řekl, první spot nahlásil a má chyba byla že jsem v ten moment neudělal zbytek.

Takže toto obviněný vůči SNiPovi není zcela korektní.
Jasny, nevím jak to máte s právama k serveru (pokud je to od někoho hotovka) .... dřív jsme tyhle věci dohledávali v logu... když už o něco šlo... jestli tam expil 2. den nebo 2. týden :D mezi tím je rozdíl a pak se dá vyhnout zbytečnému nařčení.... protože je rozdíl jestli tam udělali 20 resů a když tam začal chodit i někdo jinej tak to nahlásili.... a nebo to objevili a řekli si že je to moc, tak to nahlásili. Je to obrovskej rozdíl. Doufám v druhou variantu :)

I tak by to mohlo alespon 1 GMko probehnout a ověřit ostatní spoty / vyšší mapy... jestli vše sedí :)
MuOnline 2019 - zapneš MuHelper - /offlevel - reset - přidělit body -vyhazet bordel - >>repeat till FR :roll:
SNiP
Nightmare

Tue Jan 29, 2019 4:49 pm

Ajko wrote:
Tue Jan 29, 2019 4:32 pm
Nevím, zda hraješ hru po prvé (zřejmě ne), ale pokud se najde razantní chyba ve hře jako více mobů na spotu a nebo 2x větší exp za příšeru tak nikdo nedojde do hry a neřekne pardon, za 24h bude úprava mobů tam a tam. Co se stane?
Všichni tam půjdou, logicky. Takže takové změny se provádí okamžitě.

Na zbytek si přečti můj první komentář a dostaneš odpověď.
Ale notak, na co si tu hrajeme? Vynecham zbytecne narazky a prejdu k podstatnemu. Znam moc dobre tebe a ty znas moc dobre me. Je hloupe to resit takhle verejne, ale holt nektere veci se nabaluji dokud neprasknou.

Tak jeste jednou, bylo nahlaseno:
- EXPy v lokaci............ (z toho logicky vyvozujici exp/moba; exp/s)
- Obavy ohledne offlevelu => kazdy s VIP ho vyuziva vcetne me, nikdo se neprosil o nesmrtelnost, ale bohuzel je to obcas dost zneuzitelne v situaci, kdy char dostava dmg... Samozrejme, ze jsem na tu moznost zvykly a vyuziju ji. Je ale rozdil si dojit k nekomu na flek KSovat a offnout, jit offnout vedle bossa co me da na IK a mezi tim, kdyz flek ktery *prezijes na healovani s defenzivnimi staty offnes*!!!!!. Nicmene upozornoval jsem take na tuto skutecnost...
- Pri zjistovani se taky doslo na nepomer mobu/flek, coz me na prvni pohled nenapadlo, nicmene taky podstatny faktor k tem expum..

Co se opravilo?:
- Pokud to chapu spravne, tak pouze ten pocet mobu na *jednom* fleku...?

Takze kde je problem? Pokud expy byly nevyvazene uz v puvodnim zneni, proc se na to nebral vetsi duraz a nezkrouhlo se to hned pote co jsem to nahlasil? Ne, je totiz lepsi pockat az tam lidi zakempi a pak jim to jen tak utnout. Tak se prosim rozmyslete. Presne na tohle by mel byt nejaky vymezeny cas na intruzivni upravy do nastaveni serveru a ne to jen tak "ufiknout" po par dnech... :roll:

INTOX wrote:

Toxi, viz. muj komentar. Vse bylo nahlaseno a nas pristup si myslim, ze byl velmi velkorysy. Nicmene pote, co tam uz dalsi lide zacali expit, nevidim duvod proc bychom se my nepridali... Takze at si o tom udela kazdy svuj nazor, ja mam svedomi ciste.

Mimoto, tenhle topic jsem zalozil, jelikoz uz bylo na case a nejsem jediny, komu vadi tyhle neplanovane zmeny.
Ajko
Admin

Tue Jan 29, 2019 4:55 pm

Celý topic si založil kvůli tomu, protože si to zakempil na offlevel v mapě, kterou nedáte s více příšery než tam má být a po úpravě si měl málo exp.

Toto ti jediné vadí, protože si po úpravě přišel o exp, který by si měl v mapě, kterou dáváš.

Změny jsou dávány ten den na chanelog a budoucí změny ve velkém UPDATE.

Takže přestaň to svádět na změny a jejich neohlašování a nejsem jediný komu to a to.....

Přiznal sem chybu v příšerách, však dělat si alibi na nepravdě ohledně změň mi přijde dost nekorektní

Takže k topicu jsem se vyjádřil, odůvodnil a omluvil.

S pozdravem
Ajko
Image
Vidar
Mutant

Tue Jan 29, 2019 5:14 pm

Dobrej, přidám k tomu svůj názor, protože jsme se o tomhletom bavili se Snipem už asi před týdnem, že to napíšu já za sebe a uvidíme, ale zastavil mě Baldr s tím, že se na tom bude usilovně pracovat a že si mám počkat. (Tak sem čekal a ono nic.

Vezmu to hezky popořádku:
1) Nastavení fleků a jejich dropu.
1. Chápu, že server nebyl spuštěn se 100% nasazením, ale když se ptáme Adminů na drop v mapách a hlásíme, že je špatně tak nehodlám počítat s odpovědí "Co tam děláte? Však tam nemáte co dělat tak proč by to bylo nastavené?"
2. Viz Debenter. Padl nám tam 1 Bloodangel item +Luck a tak sem si říkal, že super něco je špatně. Okamžitě tam přestali padat, ale low tear drop tam zůstal. Stále tam padá Valiant armor (Vulcan), TH panty (Kanturu 2 možná?) apod. Stále nebyl ten drop opraven, ikdyž se říkalo "počkej si ono to bude". Stále tam nepadá Sylph ray apod co by tomu odpovídalo.
2) Změna expů v mapách jak je libo a bez jediného hlášení
1. Když jsme přišli do Karutanu 1 na drop tak ty creepy dávali méně expů (za moba) než Kanturu2. Byli jsme tam sice na drop, ale i tak lepší vědět dopředu a hned bylo nahlášeno vyřešeno
2. Acheron a jeho změny ze dne na den. Den č. 1 jsme šli do Alkmaru ve 2 s EE a úplně v pohodě. Dávali dmg, ale dalo se tam jít a posbírat si základní vylepšené pentagramy. Den č. 2 jsme tam šli a dostali jsme pomalu IK a to jsme už šli jako FchPT, takže jsme to vzdali a šli si zase Kanturu2. Den č. 3 mi píše SNiP, že expí Acheron (Ubaid) a že tam jsou perfektní expy a i creepy dávali méně dmg než ty v alkmaru o den dříve. V té době už jsme dostali info, že SNiP nebyl první, že už tam expil někdo předním a díky tomu to našli.
3. CW je prostě tragédie to co se tam stalo. Hned potom co jsme dostali zprávu "CW je nastavené můžete tam" tak jsme šli. Expy byli příšerné, mobky silné a drop tam ani na fenu snad nebyl. Teď co se změnil ten drop na fenu tak z ničeho nic bez toho, že by někdo dal info, že se změnili expy tak se tam náramně expí. Je tam snad o 30 - 50% expů více než, když byla ta mapa offi nastavena.
3) Castle siege.
1. Krom toho, že se tam objevilo pár bugů jakožto, že obě alliance mohli držet 1 switch v 1 moment a tak to pominu. Stalo se a první CS vyhráli Lords v čele se Střelou a Olafem
2. Nastavení CS rulette. Když jsme vytočili první item tak byl v hodnotě BoK +5 s 1 optem. Když sem se ptal na opty tak bylo odpověď, že se ani neví jestli má vůbec být víc. Co se týče BoKu tak odpověď byla, že ve hře přeci nejsou silnější zbraně (už pár dní sem měl u sebe Dark Stinger +15 +S +L)
3. Drop v LoT (opět drop). Sweety, Snip apod šli rovnou na drop FG. Strávili tam snad 7 hodin a nepadl ani 1 item. Bylo nahlášeno a změněno. Potom co byl velký proslov na foru i na webu, že CS je připraveno na jeho útočníky společně s LoTkem.
4) Shallow
Můžete mi říkat kdo chcete co chcete o vyváženém PvP, ale ta postava se vymyká všem parametrům vyváženého PvP. Krom toho, že má nepřiměřený def (sumka je o deffu že?) tak má i vysoký dmg (což ok), ale až tak, že na 1v1 (nejspíš ani 1 v 3) si proti němu neškrtne. Pokud jde zase o zmínku Demon + Lethal ring + Fena + Buffy. Není jediný kdo to má a přesto ho nikdo nenapodobí. Ani jediná sumka na jeho rr, ani DL co mají koně. Na posledním CS jsme zařvali lidi na 45 - 50 rr na 1 ránu max 2 a to jsme měli přes 60k HP (On měl 1 GR + 25rr cca což vyjde nastejno). A ikdyž opomenu poslední CS, kde už měl gear. Minulé CS šel s low stickou, skoro žádný gear, JoHy ve hře ještě nebyli a stejně dával IK jako jediný. Další bod. Jestli se zmíní "on má dobře staty, vy jste nuly" tak tj odpověď typu Orangutan kývající na chovatelku, že chce banán.
5) Bossové
K tomu jenom zlehka. To, že nebyli nastavení z testu je docela sranda, protože to dopadlo podobně jako u Akeronu. Kundum - Nejdřív byl slabý, pak zas mega silný a teprv teď jsou nastavení tak akorát, ale info o tom hráči taky nedostali.

Aktuálně už mi z hlavy vypadlo co tam ještě chybí, ale určitě ještě něco dopíši.
Řešení by bylo vymazat ten "live chat" nahoře na foru co tam je, který nikdo nepoužívá a místo něj dát "live changelog" kde se budou měnit úpravy. Ve chvíli kdy to změníte stačí to tam hodit a my budeme vědět. Protože pokud by tohleto pokračovalo tak by to tu dopadlo jako jeden nejmenovaný server co nejspíš kvůli tomuhle musel skončit, když tohle lidem vadilo.

s pozdravem Freya alias RuPrT (sežerte mě)
Last edited by Vidar on Tue Jan 29, 2019 5:35 pm, edited 1 time in total.
In Norse mythology, Freya is a goddess associated with love, sex, beauty, fertility, gold, war, and death.
Locked